Ga verder naar de inhoud

Schrijf een nieuw verhaal met afval

Secundair
Lerarenopleiding
Les
Thema's: Afval

Met de lessen 'Ik zie wat jij niet ziet' van Fost Plus ontdekken leerlingen uit het secundair onderwijs dat je met afval ook positieve verhalen kan schrijven. De lessen zetten aan tot actiegericht denken, vergroten de betrokkenheid en wakkeren het creatief en kritisch denkvermogen van leerlingen aan.

Ontwikkeld door Djapo

Klaar voor actie

Het downloadbaar lespakket bestaat uit inhoudelijke en didactische achtergrondinformatie en concrete lesvoorbereidingen waarmee je zelfstandig aan de slag kan gaan. De lessen zijn afgestemd op de eindtermen (SO) en ontwikkelingsdoelen (BuSO en OKAN) en bevatten werkvormen, tips en inspiratie om samen met je leerlingen een actiegericht en betrokken project rond duurzaam omgaan met huishoudelijk verpakkingsafval op te zetten.

Collega‘s aan het woord

Benieuwd hoe je collega's ermee aan de slag gingen? Laat je inspireren door hun verhalen.

In opdracht van Fost Plus en met steun van het Vlaamse Gewest.

Meer methodieken zoals deze

AI in je lesvoorbereiding: bewust en kritisch

Alle niveau's
Theorie

Leerkrachten bereiden lessen steeds vaker voor met behulp van generatieve taalmodellen. Voor velen betekent dat een echte tijdswinst: een activiteit aanpassen, een tekst vereenvoudigen, extra voorbeelden zoeken … het kan sneller dan ooit. Maar sneller is niet altijd beter. Want hoe zorg je ervoor dat je lesvoorbereiding onderbouwd, evenwichtig en pedagogisch sterk blijft? 

PUNT#5: secundair onderwijs

Secundair
Lerarenopleiding
Ander educatief materiaal

Interviews, werkvormen en lesmaterialen rond wereldburgerschapseducatie en EDO.

Marching in the dark

Secundair
Les

Marching in the dark biedt je een kijk in het leven van Indiase vrouwen op het platteland die weduwen werden nadat hun mannen zichzelf het leven ontnamen. De film en lesmap zijn geschikt voor leerlingen van de tweede en derde graad secundair onderwijs. Ze sensibiliseren je leerlingen over het welzijn van landbouwers in India, maar bij uitbreiding ook over andere invalshoeken zoals gendergelijkheid, rouw en zelfdoding.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief