Ga verder naar de inhoud

EDO als integrale aanpak

Onze visie op EDO stelt een eigentijdse aanpak voor die onderwijsverstrekkers laat ontdekken dat de complexiteit en urgentie van maatschappelijke vraagstukken, rijke en relevante kansen biedt tot ontwikkeling.

Het beeld van EDO als een educatie los van en bovenop het goed gevulde curriculum in het onderwijs wordt met deze publicatie getransformeerd tot een praktische visie op EDO als een unieke kans om ons onderwijs te versterken.

"Als je leerlingen wil stimuleren om na te denken, dan heb je iets nodig wat hen triggert, iets waarover ze kunnen nadenken zonder dat de leerkracht achteraf met het enige juiste antwoord komt"

Sara De Piere
onderzoeker Djapo

Download

"Onderwijs is de sleutel voor een duurzame wereld"

Interview
1 april 2023

Een interview met Arjen Wals, hoogleraar Transformatief Leren aan de Wageningen Universiteit

Creatief denken in de klas

Tips
15 februari 2023

De wereld heeft nood aan nieuwe ideeën om de dingen anders aan te pakken. Enter: creatief denken! Ontdek hoe je ermee aan de slag gaat in de klas.

4 x filosoferen over de actualiteit

Tips
15 februari 2023

In een tijdperk van beeld en haast zet filosoferen de klok stil. Wil je samen filosoferen over actuele thema's? Test deze werkvormen uit in de klas.

Waarom systeemdenken?

Woordje uitleg
14 februari 2023

Systeemdenken helpt leerlingen om de wereld beter te begrijpen. Maar hoe werkt dat precies? En hoe kan je je leerlingen ondersteunen in systeemdenken? Dit artikel zet je op weg.


The school as a place for practice

How Education for Sustainable Development contributes to quality education.

L'école comme espace de pratique

Comment l’Education au Développement Durable contribue-t-elle à la qualité de l’enseignement ?

‘Wie ben ik, wat kan ik, wat wil ik’?

Interview
11 september 2023

Naast kwalificatie en socialisatie is persoonsvorming een belangrijke functie van onderwijs. Toch blijft die zoektocht naar de eigen identiteit soms onderbelicht. Prof. dr. Katrien Van Poeck legt uit hoe Educatie voor Duurzame Ontwikkeling (EDO) kansen biedt voor persoonsvorming in de klas.

"Onderwijs is de sleutel voor een duurzame wereld"

Interview
1 april 2023

Een interview met Arjen Wals, hoogleraar Transformatief Leren aan de Wageningen Universiteit

Meer methodieken zoals deze

Pictogrammen Gloob en Teo

Kleuters
Lerarenopleiding
Ander educatief materiaal

Blijft het licht wel eens branden in de klas? Mag de verwarming soms wel een graadje lager? Deze pictogrammen helpen jou en je kleuters om kleine duurzaamheidsacties of grotere klussen te klaren!

Prentenboek 'Bloem'

Kleuters
Lager
Lerarenopleiding
Verhaal (+ les)

Teo krijgt een bloem van Gloob. Maar de volgende ochtend lijkt Bloem erg ziek. Hoe kunnen Gloob en Teo haar weer beter maken?

Dromen over bomen

Kleuters
Lerarenopleiding
Les

Werken rond bossen en het klimaat kan al in de kleuterklas. Samen met de Universiteit Gent maakten we een educatief pakket mét een luisterverhaal voor de tweede en derde kleuterklas en het eerste leerjaar.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief