Ga verder naar de inhoud

Kinderrechten op de keper

Lager
Lerarenopleiding
Les
Thema's: Kinderrechten

De bel van de speeltijd leidt voor een keer niet tot vrolijk gejoel. Hebben kinderen dan geen recht op spel? Onderzoek samen met je leerlingen van de eerste en tweede graad welke kinderrechten er bestaan. Hoe voelen ze zich bij het schenden van bepaalde kinderrechten? Ontdek in een memoryspel welke rechten voor kinderen wereldwijd belangrijk zijn.

Maak snel een account om alles te downloaden

Lesdoelen

  • De leerlingen leiden uit concrete ervaringen af wat een kinderrecht is.
  • De leerlingen zien in hoe belangrijk het is dat kinderrechten gerespecteerd worden.
  • De leerlingen koppelen een situatie aan een kinderrecht.
  • De leerlingen geven voorbeelden van kinderrechten.
  • De leerlingen dragen bij tot het toepassen van de kinderrechten in hun eigen leefwereld.

Vaardigheden

  • Argumenten geven
  • Denken zichtbaar maken
  • Kennis opbouwen
  • Systeemdenken

Eindtermen

Lager

Mens en maatschappij

MM 1.1 De leerlingen drukken in een niet-conflictgeladen situatie, eigen indrukken, gevoelens, verlangens, gedachten en waarderingen spontaan uit.

MM 1.2 De leerlingen kunnen beschrijven wat ze voelen en wat ze doen in een concrete situatie en kunnen illustreren dat zowel hun gedrag als hun gevoelens situatiegebonden zijn.

MM 2.13 De leerlingen kunnen het belang illustreren van de fundamentele Rechten van de Mens en de Rechten van het Kind. Ze zien daarbij in dat de rechten en plichten complementair zijn.

Sociale vaardigheden

SV 1.6 De leerlingen kunnen kritisch zijn en een eigen mening formuleren.

Kinderrechten op de keper gebruiken in jouw les?

Helemaal gratis!

Meer methodieken zoals deze

Een hand vol eigenheid

Lager
Lerarenopleiding
Les

Een nieuw schooljaar betekent veel nieuwe gezichten. De leerlingen van de lagere school verkennen zichzelf en elkaar op een creatieve manier. Ze leren dat zowel gelijkenissen als verschillen voor verbondenheid kunnen zorgen. Een ideale starter van het schooljaar!

Insecten houden van bloemen en omgekeerd

Kleuters
Lerarenopleiding
Les

Hoe bloemen en insecten samenwerken is prachtig. Teo is verdrietig omdat hij zonder vleugels geen bestuiver kan zijn. Gelukkig weet Gloob hem op te fleuren. Want ook hij kan voor bloemen zorgen!

Werkvorm: Onhaalbaar, haalbaar

Lager
Lerarenopleiding
Werkvorm

Wil je met je klas creatief denken over de actualiteit? Met deze creatieve denktechniek kan je schijnbaar onhaalbare ideeën toch haalbaar maken.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief