Lesdoelen
- De leerlingen genereren nieuwe denkpatronen door de zinvolle eigenschap(pen) van een idee te benoemen en nog meer ideeën te bedenken met die eigenschap(pen).
Vaardigheden
- Creatief denken
- Denken zichtbaar maken
Eindtermen
Lager
Nederlands
1.2.13 (4e jaar) De leerlingen kunnen ideeën verzamelen en ordenen voor een tekst via een woordspin of schema.
1.3.9 (4e jaar) De leerlingen kunnen ideeën, gedachten en verworven inzichten samenhangend formuleren.
1.3.6 (6e jaar) De leerling kan ideeën, gedachten en verworven inzichten gestructureerd formuleren.
1.3.10 (6e jaar) De leerling kan doelgericht en genuanceerd deelnemen aan mondelinge interactievormen zoals dialoog, discussie en groepsgesprek en hierbij de volgende interactiestrategieën toepassen:
- voortbouwen op andermans ideeën;
- verbanden leggen tussen verschillende standpunten;
- argumenten bevragen en nuanceren;
- met ondersteuning tot een conclusie komen.
Wetenschappen en techniek
3.6.5 (6e jaar) De leerlingen kennen de volgende begrippen: ontwerpen, optimaliseren, de ontwerpcyclus, verkennen, ideeën verzinnen en selecteren, het ontwerp plannen, het ontwerp realiseren, testen en optimaliseren, presenteren.
3.6.6 (6e jaar) De leerlingen kennen de ontwerpcyclus als een gestructureerde aanpak met de volgende fasen: verkennen, ideeën verzinnen en selecteren, ontwerp plannen, ontwerp realiseren, testen en optimaliseren, presenteren.