Ga verder naar de inhoud

Kiezen voor een fijn leven in een gezonde gemeente

Gemeenteraadsverkiezingen 2024

Lager
Lerarenopleiding
Les
Thema's: Burgerschap, Kinderrechten, Klimaat en meer...

Klaar voor de gemeenteraadsverkiezingen in oktober 2024? Maak je leerlingen bewust van de stem die ze kunnen laten horen. In deze les onderzoeken en brainstormen de leerlingen van de tweede en derde graad over ideeën voor een kindvriendelijke gemeente.

Maak snel een account om alles te downloaden

Lesdoelen

• De leerlingen onderzoeken wat er nodig is voor een fijn leven in een gezonde gemeente.

• De leerlingen bedenken acties voor de gemeenteraad om hun gemeente kindvriendelijk te maken.

• De leerlingen verklaren het verband tussen een kindvriendelijke gemeente en de kinderrechten.

Vaardigheden

  • Actiegericht denken
  • Argumenten geven
  • Creatief denken
  • Kritisch denken
  • Oplossingsgericht denken

Eindtermen

Lager

Mens en maatschappij

MM 2.3 De leerlingen kunnen met een zelf gekozen voorbeeld het nut en het belang aangeven van een collectieve voorziening, waarvoor de overheid zorg draagt.

MM 2.9 De leerlingen kunnen voorbeelden geven van mogelijkheden die in onze samenleving bestaan voor de zorg en opvang van bejaarden en mensen met een handicap.

2.13 De leerlingen kunnen het belang illustreren van de fundamentele Rechten van de Mens en de Rechten van het Kind. Ze zien daarbij in dat de rechten en plichten complementair zijn.

2.14 De leerlingen kunnen op een eenvoudige wijze uitleggen dat verkiezingen een basiselement zijn van het democratisch functioneren van onze instellingen.

4.5 De leerlingen kunnen begrippen zoals wijk, gehucht, dorp, deelgemeente, fusiegemeente, stad, provincie, gemeenschap, land en continent in een juiste context gebruiken.

4.8 De leerlingen kunnen suggesties geven voor het inrichten van hun eigen omgeving.

4.14 De leerlingen kunnen de gevaarlijke verkeerssituaties in de ruimere schoolomgeving lokaliseren.

Sociale vaardigheden

SV 1.6 De leerlingen kunnen kritisch zijn en een eigen mening formuleren.

SV 1.9 De leerlingen kunnen ongelijk of onmacht toegeven, kritiek beluisteren en eruit leren.

Kiezen voor een fijn leven in een gezonde gemeente gebruiken in jouw les?

Helemaal gratis!

Meer methodieken zoals deze

Een hand vol eigenheid

Lager
Lerarenopleiding
Les

Een nieuw schooljaar betekent veel nieuwe gezichten. De leerlingen van de lagere school verkennen zichzelf en elkaar op een creatieve manier. Ze leren dat zowel gelijkenissen als verschillen voor verbondenheid kunnen zorgen. Een ideale starter van het schooljaar!

Geen vuiltje aan de lucht (graad 2 & 3)

Lager
Lerarenopleiding
Les

Is de lucht die we inademen, wel proper? In deze les onderzoeken leerlingen met behulp van textiel of iets enkel vuil is als je het kan zien. We maken de brug naar onze eigen lucht die er proper uitziet, maar het toch niet is! Stof tot nadenken.

Mei Plasticvrij - Les 1: Microplastics in kaart

Secundair
Lerarenopleiding
Les
Een leven met minder plastic, dat is waar Mei Plasticvrij voor gaat. Dit is de eerste van een reeks van drie lessen waarmee je het thema…

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief