Ga verder naar de inhoud

Onze klas, onze afspraken!

Werken aan een veilig klasklimaat tijdens de Gouden Weken

Secundair
Lerarenopleiding
Les
Werkvorm

Een veilig klasklimaat creëer je samen met je leerlingen. Met deze werkvorm onderzoeken je leerlingen hoe een veilig klasklimaat eruitziet en welke rol afspraken daarin spelen. Aan het einde bekomen jullie klasafspraken waar iedereen achterstaat. Zo neem je een vliegende én veilige start voor een fijn schooljaar!

Maak snel een account om alles te downloaden

Lesdoelen

  • De leerlingen maken op een constructieve manier afspraken voor in de klas.
  • De leerlingen verdiepen begrippen die meerdere gedragsuitkomsten hebben.

Vaardigheden

  • Argumenten geven
  • Denken zichtbaar maken
  • Filosoferen
  • Reflecteren

Eindtermen

Secundair

Sociaal-relationele competenties

05.01 De leerlingen gaan respectvol en constructief met anderen in interactie rekening houdend met elkaars grenzen (A-stroom, B-stroom, doorstroomfinaliteit, dubbele finaliteit en arbeidsmarktfinaliteit)

Onze klas, onze afspraken! gebruiken in jouw les?

Helemaal gratis!

Meer methodieken zoals deze

Laat je stem horen!

Secundair
Lerarenopleiding
Les

De klimaatcrisis, waarvan de gevolgen nu wereldwijd voelbaar zijn, kan verlammend werken. In deze les ontdek je hoe de Ecuadorianen het heft in eigen handen namen en naar de stembus trokken: ze stemden tegen oliewinning in het Yasuní park. Laat je leerlingen reflecteren over stemkracht en bedenk samen verschillende manieren om als jongere je stem te laten horen over klimaatonrecht.

Werkvorm: Standpuntentuin - filosoferen over de natuur

Lager
Lerarenopleiding
Les

Verken met je leerlingen hun eigen en elkaars standpunten over de relatie tussen mens en natuur. Zo verruimen ze hun blik op het onderwerp, wat verrijkend is voor een filosofisch gesprek. Deze werkvorm is geïnspireerd op Changemakers (campagne van 11.11.11 van 2019).

Zonder bezwaar

Lager
Secundair
Lerarenopleiding
Les

In een democratische stemming beslist de meerderheid. Maar wat met de stem van de minderheid? In deze werkvorm ontdekken je leerlingen hoe ze samen tot een gedragen besluit of keuze komen mét oog voor de positie van de minderheid.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief