Ga verder naar de inhoud

Burgemeester van de wereld

Bedenk je eigen wereldwensen

Lager
Lerarenopleiding
Les
Thema's: SDG's

Wat als je de burgemeester van de wereld was? Wat zouden je leerlingen van de tweede graad dan doen om al het kwaad en onrecht de wereld uit te helpen? Ga met je leerlingen aan de slag met de SDG's en bedenk wereldwensen voor een betere wereld.

Maak snel een account om alles te downloaden

Lesdoelen

  • De leerlingen vertellen in hun eigen woorden de betekenis van de Sustainable Development Goals (SDG's) of werelddoelstellingen.
  • De leerlingen bedenken voorbeelden van de werelddoelstellingen.

Vaardigheden

  • Creatief denken

Eindtermen

Kleuters

Mens en maatschappij

MM. 2.1 De leerlingen kunnen illustreren dat verschillende vormen van arbeid verschillend toegankelijk zijn voor mannen en vrouwen en verschillend gewaardeerd worden.

MM 2.3 De leerlingen kunnen met een zelf gekozen voorbeeld het nut en het belang aangeven van een collectieve voorziening, waarvoor de overheid zorg draagt.

MM. 2.4 De leerlingen kunnen illustreren dat welvaart zowel over de verschillende landen in de wereld als in België ongelijk verdeeld is.

MM. 2.8 De leerlingen kunnen illustreren dat verschillende sociale en culturele groepen verschillende waarden en normen bezitten.

MM 2.13 De leerlingen kunnen het belang illustreren van de fundamentele Rechten van de Mens en de Rechten
van het Kind. Ze zien daarbij in dat de rechten en plichten complementair zijn.

MM 2.15 De leerlingen kunnen illustreren op welke wijze internationale organisaties ernaar streven om het welzijn
en/of de vrede in de wereld te bevorderen. 

Burgemeester van de wereld gebruiken in jouw les?

Helemaal gratis!

Meer methodieken zoals deze

De berg van Doornakkelspaan

Lager
Lerarenopleiding
Les

In het dorp Doornakkelspaan gooien de inwoners al eens een blikje of papiertje op de grond. Al gauw ontstaat uit deze berg zwerfafval een heuse afvalberg. Maar wanneer is afval eigenlijk zwerfafval? Ontdek het in deze les voor de tweede graad lager onderwijs.

Vuile rook op straat (oudste kleuters)

Kleuters
Lerarenopleiding
Les

Waarom zouden we 'strappen'? Gloob en Teo moeten hoesten van de vuile rook van alle auto’s op straat en daar willen ze iets aan doen. Ga met de oudste kleuters op onderzoek waarom we best met zijn allen strappen en roep iedereen op om hetzelfde te doen door streamers te maken voor hun fiets. Vul de straten met kleur, niet met vuile rook!

Rechtvaardige rietsuiker

Lager
Lerarenopleiding
Les

Vanuit haar luchtballon vertelt Adelina over haar vader, een suikerrietboer in Paraguay. In dit wervelend audioverhaal maken de leerlingen van de derde graad lager onderwijs kennis met eerlijke handel in suikerriet en het belang van samenwerken. Suikerrietboeren kennen heel wat uitdagingen: sommige waarden worden al eens met de voeten getreden. De leerlingen onderzoeken de betekenis van die waarden en filosoferen over ‘rechtvaardigheid’.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief