Ga verder naar de inhoud

Herstellen met Sint en Piet (Gloob en Teo)

Met het verhaal 'Gloob en Teo helpen Sint en Piet'

Kleuters
Lerarenopleiding
Les

Op een nacht komen Sint en Piet op bezoek bij Gloob en Teo. Maar hun zak speelgoed glijdt van het dak en valt op de grond. Al het speelgoed is stuk. Gloob en Teo helpen Sint en Piet om het speelgoed te herstellen.

Laat de kinderen op zoek gaan naar speelgoed dat stuk is. Hoe komt het dat het stuk is? Wat kan er nog hersteld worden? Maak in de klas een herstelhoekje en herstel al het speelgoed. Wat zou de natuur hiervan vinden?

#herstellen #speelgoed #cadeautjes #sinterklaas #kerstmis #verjaardag

Maak snel een account om alles te downloaden

Lesdoelen

  • De kinderen kunnen betekenis geven aan het woord ‘kapot’ door voorbeelden te geven.
  • De kinderen ontdekken dat spullen herstellen helpt om de afvalberg te verkleinen.
  • De kinderen experimenteren met het herstellen van spullen.

Vaardigheden

  • Filosoferen
  • Oplossingsgericht denken

Eindtermen

Kleuters

Wetenschappen en techniek

WT 2.2 De kleuters kunnen van een eenvoudig technisch systeem uit hun omgeving aantonen dat verschillende onderdelen ervan in relatie staan tot elkaar in functie van een vooropgesteld doel.

WT 2.5 De kleuters kunnen geschikt materiaal en gereedschap kiezen voor het realiseren van een eenvoudig technisch systeem.

WT 2.8 De kleuters zijn bereid hygiënisch, veilig en zorgzaam te werken.

WT 2.9 De kleuters tonen een experimentele en explorerende aanpak om meer te weten te komen over techniek.

Herstellen met Sint en Piet (Gloob en Teo) gebruiken in jouw les?

Helemaal gratis!

Meer methodieken zoals deze

Werkvorm: Striphelden in actie - Feesten tijdens corona

Lager
Lerarenopleiding
Les

Feestvieren doe je niet alleen, of wel? Welke ideeën bedenken jouw leerlingen om tijdens een pandemie feest te vieren? Ga aan de slag met de werkvorm Striphelden in actie uit onze Methode Creatief Denken.

Bee&bee voor de bij

Lager
Lerarenopleiding
Les

Bijen en hommels bestuiven tal van gewassen, waardoor wij kunnen genieten van lekker eten. Maar de bij is bedreigd! Wat er aan de hand is, onderzoeken de kinderen uit de 2de en 3de graad in deze les. Bestuif elkaar met goede ideeën voor een veilige en gezonde B&B voor de bijen.

Werkvorm: Argumentenweb - Filosoferen over Wereldwaterdag

Lager
Lerarenopleiding
Les

Is te veel water beter dan te weinig water? Is water sterker dan de mens? En wie is baas van het water? Start met je leerlingen een filosofisch gesprek op via de werkvorm Argumentenweb en ondersteun hen om hun standpunt over het onderwerp kracht bij te zetten met argumenten.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief