Ga verder naar de inhoud

Lesdoelen

  • De leerlingen onderzoeken oorzaken en gevolgen van een gebeurtenis uit de actualiteit.
  • De leerlingen ervaren dat een gebeurtenis uit de actualiteit meerdere oorzaken en gevolgen kan hebben.


Vaardigheden

  • Denken zichtbaar maken
  • Systeemdenken

Eindtermen

Lager

Mens en maatschappij

MM 5.1 De leerlingen kunnen op hun niveau verschillende informatiebronnen raadplegen.

Nederlands

NL 1.7 De leerlingen kunnen (verwerkingsniveau = structureren) de informatie op een persoonlijke en overzichtelijke wijze ordenen bij een voor hen bestemde informatieve tv.-uitzending.

Leren leren

LL 3. De leerlingen kunnen op systematische wijze samenhangende informatie (ook andere dan teksten) verwerven en gebruiken.

Werkvorm: Parapluutje parasolletje gebruiken in jouw les?

Helemaal gratis!

Meer methodieken zoals deze

Wereldwaterdag

Lager
Lerarenopleiding
Les

Duik samen met je leerlingen van de 1ste graad de wereld van de waterfotografie in. Langzaam maar zeker ontvouwt er zich een mozaïek aan beelden van hoe mensen elders in de wereld water gebruiken. Zo ontdekken de leerlingen gelijkenissen en verschillen wereldwijd. En kijken ze met een frisse blik naar water.

Koning van de wereld

Lager
Lerarenopleiding
Les

Bedenk samen met je leerlingen uit de eerste graad wereldwensen voor een betere wereld en laat hen zo kennismaken met de duurzame ontwikkelingsdoelstellingen of SDG's.

Warm warmer warmst

Lager
Lerarenopleiding
Les

Een dagje een warme trui aantrekken en de verwarming een graadje lager zetten? Dat is een van de vele klimaatvriendelijke acties die we kunnen doen. Maar wat kan er nog meer? Laat de uitvinders in je leerlingen los en laat hen echt eens out-of-the-box denken.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief