Ga verder naar de inhoud

Werkvorm: Argumentenweb – filosoferen over plasticvervuiling

Een ingevuld voorbeeld

Lager
Lerarenopleiding
Les
Werkvorm
Thema's: Afval

Met de werkvorm Argumentenweb ondersteun je leerlingen om argumenten te geven om hun standpunt over een actueel onderwerp kracht bij te zetten.

We passen de werkvorm toe op een reportage van Karrewiet over plasticvervuiling. Zo zie je stap voor stap hoe je met leerlingen kan filosoferen over een thema en hen anders kan laten kijken naar en denken over de actualiteit.

Maak snel een account om alles te downloaden

Lesdoelen

  • De leerlingen geven argumenten om hun standpunt over een actueel thema kracht bij te zetten.
  • De leerlingen onderzoeken een begrip of waarde uit de actualiteit tijdens een filosofisch gesprek.

Vaardigheden

  • Argumenten geven
  • Denken zichtbaar maken
  • Filosoferen

Eindtermen

Lager

Mens en maatschappij

MM 5.1 De leerlingen kunnen op hun niveau verschillende informatiebronnen raadplegen.

Nederlands

NL 1.7 De leerlingen kunnen (verwerkingsniveau = structureren) de informatie op een persoonlijke en overzichtelijke wijze ordenen bij een voor hen bestemde informatieve tv.-uitzending.

Leren leren

LL 3. De leerlingen kunnen op systematische wijze samenhangende informatie (ook andere dan teksten) verwerven en gebruiken.

Werkvorm: Argumentenweb – filosoferen over plasticvervuiling gebruiken in jouw les?

Helemaal gratis!

Meer methodieken zoals deze

Spiderwoman

Lager
Lerarenopleiding
Les

In deze les rond gender zoeken leerlingen uit de 1ste graad uit of kleren de held maken. Wat zou Zorro bijvoorbeeld zijn zonder masker? En Cat Woman zonder zweepje? Leerlingen filosoferen over en zoeken naar gelijkenissen tussen mannelijke en vrouwelijke helden. Spider(wo)man, hou je klaar!

Mei Plasticvrij - Les 3: Beat the microbead!

Secundair
Lerarenopleiding
Les
Een leven met minder plastic, dat is waar Mei Plasticvrij voor gaat. Dit is de eerste van een reeks van drie lessen waarmee je het thema…

Vraag maar raak

Kleuters
Lerarenopleiding
Les

Introduceer Gloob en Teo bij de jongste kleuters. Hoe kunnen je kleuters elkaar beter leren kennen? Ga aan de slag met deze les van Gloob en Teo en laat je kleuters ontdekken hoe ze met elkaar kennismaken door vragen te stellen.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief