Ga verder naar de inhoud

Goede afspraken maken goede vrienden

Lager
Lerarenopleiding
Les

Afspraken maken doe je niet alleen, ook niet op school of in de klas. Speel samen met je klas een spel zonder regels en start daarna een filosofisch gesprek op: ‘Wat is een afspraak? Wanneer zijn afspraken belangrijk? Hoe kom je samen tot een goede afspraak?’ De leerlingen leren hun eigen standpunten verkennen en formuleren. En als eindresultaat stellen jullie samen de klasafspraken op voor een heel jaar. De ideale start voor een vlot en superfijn schooljaar, toch?!

Maak snel een account om alles te downloaden

Lesdoelen

  • De leerlingen geven hun eigen standpunt over klasafspraken.
  • De leerlingen verkennen de standpunten van klasgenoten over klasafspraken.
  • De leerlingen ervaren dat afspraken nodig zijn om op een fijne manier te kunnen samen leven, leren en spelen.

Vaardigheden

  • Argumenten geven
  • Filosoferen

Eindtermen

Lager

Mens en maatschappij

MM 1.1 De leerlingen drukken in een niet-conflictgeladen situatie, eigen indrukken, gevoelens, verlangens, gedachten en waarderingen spontaan uit.

Sociale vaardigheden

SV 1.6 De leerlingen kunnen kritisch zijn en een eigen mening formuleren.

Goede afspraken maken goede vrienden gebruiken in jouw les?

Helemaal gratis!

Meer methodieken zoals deze

Waardevol Woud

Lager
Lerarenopleiding
Les

Als je in het bos wandelt, zijn er soms regels waaraan je je moet houden, maar waarom is dat? De leerlingen van de tweede en derde graad staan stil bij de waarden die daarachter schuilen. Ze ontdekken dat er elders in de wereld regenwoud wordt gekapt. Ze kijken met een strenge blik naar de feiten en denken na over hoe je waardevol met een woud kan omgaan. Een ideale les voor de Week van het bos!

Herstellen met Sint en Piet

Kleuters
Lerarenopleiding
Les

Gloob en Teo helpen Sint en Piet om kapot speelgoed te herstellen. De kinderen gaan op zoek naar speelgoed dat stuk is. Hoe komt het dat het stuk is? Wat kan er nog hersteld worden? Maak in de klas een herstelhoekje en herstel al het speelgoed.

Sí aan Yasuní, ja voor de natuur

Lager
Les

In de zomer van 2023 stemden de Ecuadoranen massaal tegen het ontginnen van aardolie in het Amazonewoud … en ze wonnen deze historische zaak! Onderzoek samen met de leerlingen hoe de bevolking zijn stem liet horen en wat dit teweeg bracht. Laat je leerlingen van het tweede of derde leerjaar zelf ideeën bedenken om hun stem ook te laten horen over (klimaat)onrecht.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief