Ga verder naar de inhoud

Actua – Onhaalbaar, haalbaar – neushoorn Sudan

Een ingevuld voorbeeld

Lager
Lerarenopleiding
Werkvorm
Thema's: Dierenwelzijn

Wil je met je klas creatief denken over de actualiteit? Met deze creatieve denktechniek kan je onhaalbare ideeën toch haalbaar maken. In de werkvorm Onhaalbaar, haalbaar gaan leerlingen creatief denken met een werkvorm onderzoekend denken uit onze Methode Creatief Denken. De werkvorm leert leerlingen om hun oordeel uit te stellen.

We passen de werkvorm toe op een reportage van Karrewiet over het overlijden van de laatste witte neushoorn, Sudan. Bedenk samen met de leerlingen ideeën om het uitsterven van dieren te voorkomen.

Deze les kan je geven naar aanleiding van Werelddierendag op 4 oktober.

Maak snel een account om alles te downloaden

Lesdoelen

  • De leerlingen verruimen hun blik op een onderwerp door hun oordeel uit te stellen over informatie, meningen of ideeën, ook als die op het eerste gezicht niet zinvol lijken.

Vaardigheden

  • Creatief denken
  • Denken zichtbaar maken

Eindtermen

Lager

Mens en maatschappij

MM 5.1 De leerlingen kunnen op hun niveau verschillende informatiebronnen raadplegen.

Nederlands

NL 1.7 De leerlingen kunnen (verwerkingsniveau = structureren) de informatie op een persoonlijke en overzichtelijke wijze ordenen bij een voor hen bestemde informatieve tv.-uitzending.

Leren leren

LL 3. De leerlingen kunnen op systematische wijze samenhangende informatie (ook andere dan teksten) verwerven en gebruiken.

Actua – Onhaalbaar, haalbaar – neushoorn Sudan gebruiken in jouw les?

Helemaal gratis!

Meer methodieken zoals deze

To be framed

Secundair
Lerarenopleiding
Les

Framing is deel van onze communicatie. We doen het bewust of onbewust. Welke frames over mensen op de vlucht zien we in Vlaamse berichtgeving? En welke invloed heeft die framing op onze opvattingen over mensen op de vlucht? Onderzoek met je leerlingen van de 2e en 3e graad secundair de heersende frames over mensen op de vlucht.

Actua: Dobbel een voorbeeld

Lager
Lerarenopleiding
Werkvorm

Tijdens een klasgesprek vinden leerlingen het niet altijd makkelijk om hun eigen mening te uiten. Met de werkvorm Dobbel een voorbeeld help je hen op weg: ze dobbelen een stelling, vormen een standpunt en onderbouwen dit met een voorbeeld of tegenvoorbeeld.

In de stemming voor verkiezingen

Lager
Secundair
Lerarenopleiding
Les

Wat als je stem niet telt? Hoe belangrijk is inspraak? Je leerlingen onderzoeken in welke mate democratische waarden hier en in andere landen al dan niet worden gerespecteerd. En ze ontdekken hoe ze zelf staan tegenover verkiezingen.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief