Geen nieuws, goed nieuws?
Webinar voor leerkrachten en student-leerkrachten lager onderwijs
De actualiteit komt je klas op zoveel manieren binnen. Kijk je regelmatig Karrewiet of vertellen kinderen over het ‘nieuws’? Vingen ze iets op aan de ontbijttafel? Of stellen kinderen een artikel voor dat hen aangreep? Grijp de actualiteit aan als rijke leercontext!
In dit webinar maak je kennis met verschillende, activerende werkvormen die je actualessen verrijken. Zo kan je samen met je kinderen de loep leggen op het nieuws en verbanden onderzoeken. Als dat geen goed nieuws is!
Ga zelf aan de slag
Bekeek je het webinar en wil je aan de slag met het vernoemde lesmateriaal? We zetten ze voor jou op een rijtje:
Meer vormingen zoals deze
Webinar: hoe peil je naar meningen en gevoelens in je klas?
Klimaatopwarming! Pandemie! Globalisering! De actualiteit confronteert je leerlingen met een hele hoop duurzaamheidsvraagstukken. Hoe kan je als leerkracht die meningen en gevoelens bevragen? Je verkent het in dit webinar.
Online vorming: Een mond vol tanden
Conflict, oorlog, klimaatcrisis ... je leerlingen krijgen met heel wat moeilijke thema's te maken. Hoe ga jij hier als leerkracht mee om? Hoe ga je om met sterke emoties of uiteenlopende meningen? Deze online vorming 'Een mond vol tanden' reikt jou enkele tools en handvatten aan om gesprekken rond complexe thema's in goede banen te leiden.
Webinar: Zet je gemeente op punt
Werk maken van een duurzame gemeente doe je niet alleen. Ook scholen vormen een belangrijke partner. Wat kan je als ambtenaar doen om scholen te betrekken en te ondersteunen? Ontdek het in dit webinar.