Ga verder naar de inhoud

Sí aan Yasuní, ja voor de natuur

Ecuadorianen stoppen oliewinning in het Amazonewoud

Lager
Les
Thema's: Burgerschap, Klimaat, Natuur en meer...

In de zomer van 2023 stemden de Ecuadoranen massaal tegen het ontginnen van aardolie in het Amazonewoud … en ze wonnen deze historische zaak! Onderzoek samen met je leerlingen hoe de bevolking haar stem liet horen en wat dit teweeg bracht. Laat je leerlingen van het tweede of derde graad zelf ideeën bedenken om hun stem ook te laten horen over (klimaat)onrecht.

Maak snel een account om alles te downloaden

Lesdoelen

  • De leerlingen maken kennis met de nee-stem van de Ecuadoraanse bevolking tegen de olieboringen in het Amazonewoud.
  • De leerlingen bedenken ideeën voor het laten horen van hun stem over onrecht.

Vaardigheden

  • Actiegericht denken
  • Creatief denken
  • Kennis opbouwen

Eindtermen

Lager

Mens en maatschappij

MM 1.24 De leerlingen kunnen met concrete voorbeelden uit hun omgeving illustreren hoe mensen op positieve, maar ook op negatieve wijze omgaan met het milieu.

MM 1.26 De leerlingen tonen respect en zorg voor de natuur vanuit het besef dat de mens voor zijn levensbehoeften afhankelijk is van het natuurlijk leefmilieu.

Wetenschappen en techniek

WT 1.6 De leerlingen kunnen illustreren dat de mens de aanwezigheid van organismen beïnvloedt.

WT 1.25 De leerlingen kunnen met concrete voorbeelden uit hun omgeving illustreren dat aan milieuproblemen vaak tegengestelde belangen ten grondslag liggen.

Sí aan Yasuní, ja voor de natuur gebruiken in jouw les?

Helemaal gratis!

Meer methodieken zoals deze

Actua: Joepie! Verdorie!

Lager
Lerarenopleiding
Werkvorm

Met deze werkvorm help je leerlingen om verschillende perspectieven in te nemen en zo de voor- en nadelen van een situatie te onderzoeken. Zo krijgen ze meer grip op het gegeven.

Koning van de wereld

Lager
Lerarenopleiding
Les

Bedenk samen met je leerlingen uit de eerste graad wereldwensen voor een betere wereld en laat hen zo kennismaken met de duurzame ontwikkelingsdoelstellingen of SDG's.

Actua - Standpuntentuin - filosoferen over de natuur

Lager
Lerarenopleiding
Les

Verken met je leerlingen hun eigen en elkaars standpunten over de relatie tussen mens en natuur. Zo verruimen ze hun blik op het onderwerp, wat verrijkend is voor een filosofisch gesprek. Deze werkvorm is geïnspireerd op Changemakers (campagne van 11.11.11 van 2019).

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief