Lesdoelen
Met deze werkvorm onderzoeken de leerlingen een maatschappelijk thema via lichaam en ruimte.
Vaardigheden
- Systeemdenken
Je leerlingen wandelen groot, klein, gespannen of ontspannen door de ruimte, en voelen zo hoe hun houding hun beweging beïnvloedt. Van daaruit gaan ze een maatschappelijk thema te lijf: ze kiezen een object dat ze ermee associëren, zoals een koffer bij migratie, ... en beelden het eerst stil, dan bewegend uit.
Tot slot verplaatsen ze zich helemaal in een plek die bij het thema hoort, met houding, blik en stem. Zo verkennen je leerlingen een thema helemaal zonder voorkennis, puur via lichaam en verbeelding. De perfecte opwarmer voor de werkvorm Tableaux vivants!
Met deze werkvorm onderzoeken de leerlingen een maatschappelijk thema via lichaam en ruimte.
Vorm met je leerlingen een levend beeld: een tableau vivant! In groepjes bedenken de leerlingen een levend beeld van een probleemsituatie en spelen het na, zoals een echt schilderij.
Feestvieren doe je niet alleen, of wel? Welke ideeën bedenken jouw leerlingen om tijdens een pandemie feest te vieren? Ga aan de slag met de werkvorm Striphelden in actie uit onze Methode Creatief Denken.