Ga verder naar de inhoud

Lesdoelen

  • De leerlingen durven hun mening te veranderen

Vaardigheden

  • Creatief denken
  • Denken zichtbaar maken

Eindtermen

Secundair

Werkvorm: Interessantste vraag (secundair onderwijs) gebruiken in jouw les?

Helemaal gratis!

Meer methodieken zoals deze

Werkvorm: Ik zit in de tekening

Lager
Lerarenopleiding
Werkvorm

Merk je dat je leerlingen de context van een actueel onderwerp of probleem niet altijd goed kunnen inschatten? Ga aan de slag met deze werkvorm en laat hen ontdekken dat hun eerste inschatting niet altijd de juiste is. 

Bloempot gezocht

Kleuters
Lerarenopleiding
Les

Teo wil meer groen in huis en op het terras, maar de bloempotten zijn op! Hij kan maar niet bedenken wat hij nog als bloempot kan gebruiken. Gelukkig kan zijn vriend Gloob hem helpen: door gewoon op zoek te gaan naar voorwerpen waar aarde in kan, vinden ze samen een berg aan leuke bloempotten.

Gesprekken over gender

Secundair
Lerarenopleiding
Werkvorm

Gender is een thema dat leeft in de klas en vragen oproept bij leerlingen. Hoe creëer je een veilige ruimte waarin respectvolle gesprekken mogelijk zijn? Ontdek deze werkvormen om met je leerlingen in dialoog te gaan over gender. Je kan ze afzonderlijk inzetten of combineren, afhankelijk van je klascontext en de aanleiding die je kiest.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief