Ga verder naar de inhoud

Gratis vorming: De kracht van expressie in een wereld vol uitdagingen

voor leerkrachten lager & secundair onderwijs

Lager
Secundair
Vorming en webinars (individueel)
Vorming (teamniveau)

Wat als je een maatschappelijke thema niet uitlegt ... maar laat beleven? Op 18 september kan gratis ontdekken hoe expressieve werkvormen een onderdeel kunnen worden van jouw lessen en hoe je op die manier meer leerlingen aanspreekt. 

Tijdens deze vorming

In deze vorming vertellen we niet alleen over expressie, we laten je het ook ervaren. Aan de hand van het thema gezonde en duurzame voeding (lager onderwijs) en thema identiteit (secundair onderwijs) gaan we aan de slag met enkele nieuwe expressieve werkvormen. Je ervaart aan den lijve hoe expressie een maatschappelijk thema bespreekbaar kan maken. 

Je gaat naar huis met:

  • Concrete expressieve werkvormen 
  • Inzicht in waarom expressie een meerwaarde kan vormen (als aanvulling op, niet als vervanging van je bestaande aanpak)
  • Praktische tips en tools

Voorkennis van theater, muziek of beeldende kunst is niet nodig.

Praktisch

  • Vrijdag 18 september
  • Onthaal met koffie en thee: 9u30-10u (lager onderwijs) 12u30-13u (secundair onderwijs)
  • Vorming: 10u-12u (lager onderwijs) 13u-15u (secundair onderwijs)
  • Locatie: Jeugdherberg De Blauwput, vlakbij station Leuven
  • Draag comfortabele kledij waarin je kan bewegen
  • Deze vorming is helemaal gratis, maar bij afwezigheid zonder afmelding vragen we een bijdrage van 10 euro.

Doe je mee?

Naam
Ik ben leraar in het: 
Ik schrijf me in voor: 

Deze vorming bouwt voort op een langdurige samenwerking tussen Djapo en PETA (Philippine Educational Theater Association), een Filipijns educatief theatergezelschap dat kunst, theater en expressie inzet voor positieve sociale verandering. Samen onderzochten Djapo en PETA hoe theater en expressie kunnen bijdragen aan Educatie voor Duurzame Ontwikkeling. Die uitwisseling resulteerde in expressieve werkvormen en heel wat kennis.

Meer vormingen zoals deze

Omgaan met moeilijke thema's in de klas

Lager
Secundair
Vorming (teamniveau)

Als leerkracht word je regelmatig geconfronteerd met onderwerpen die bij leerlingen uitgesproken meningen en emoties losweken. Hoe ga je daarmee om?

Traject op maat

Kleuters
Lager
Secundair
Lerarenopleiding
Coaching/begeleiding (teamniveau)

Wil je intensief getraind worden in een thema of vaardigheid die aansluit bij Djapo's expertise, maar vind je niet wat je zoekt in ons vaste begeleidingsaanbod? Dan is een traject op maat iets voor jou.

Workshop: Wat betekent goed eten voor jou en voor de wereld?

Lager
Workshop (in de klas)

Leerlingen onderzoeken wat goed eten betekent, en ontdekken hoe hun keuzes meespelen voor mens, dier en planeet.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van nieuw lesmateriaal, vormingen en projecten en laat je inspireren door de verhalen van collega's. 

Inschrijven op de nieuwsbrief